به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ،حسین زاده فرماندار چالدران به همراه بخشدار مرکزی و تعدادی از مسئولین ادارات از کارگاه تولیدی پنیر سنتی در این شهرستان بازدید کرد.

 فرماندار چالدران در این بازدید اظهار داشت : مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر تلاش و حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌فعال برای وارد شدن به چرخه فعالیت داشته که در راستای تحقق فرمایشات معظم‌له و همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در این زمینه مسئولان و متولیان امر پای کار آمده و اقدامات شایسته ای انجام دهند.

حسین زاده گفت : دولت تدبیر و امید درصدد است با راهکارهایی امکان پذیر در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی از واحدهای تولیدی حمایت کند تا کارشان متوقف نشود .

وی اظهار داشت: حمایت از بخش های تولیدی به ویژه دامی و کشاورزی و صنایع تبدیلی آنها در چالدران از برنامه های اصلی مدیریت کلان شهرستان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالدران افزود: در بخش کشاورزی و دامداری و صنایع تبدیلی آنها ارائه تسهیلات لازم و ترغیب کشاورزان به ویژه جوانان در دامداری و کشاورزی باید بیش از گذشته صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به پتانسیل و ظرفیتهای فراوان شهرستان در حوزه تولیدات دامی و کشاورزی گفت: چالدران به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری استان محسوب می شود و صنایع تبدیلی آنها باید در خود شهرستان ایجاد شود تا بتوانیم اشتغال پایدار را فراهم سازیم.